تبلیغات
مرکز خدمات بیمه ای دفاتر پیشخوان دولت (استان خوزستان) - بیمه مهندسی

با بیمه ی سامان آرامش را تجربه كنید
تاریخ:شنبه 27 فروردین 1390-08:33 ق.ظ

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی 
 
 

طرح‌های ساختمانی، صنعتی و عمرانی، در دوره عملیات اجرایی و همچنین در زمان بهره‌برداری، به طور معمول در معرض خطراتی پیش‌بینی نشده و پر خسارت قرار دارند. افراد ذینفع در طرح‌ها، به علت محدودیت منابع مالی، بدون بروز مشكلات اساسی، قادر به جبران خسارتها نیستند.

شركت بیمه سامان با صدور انواع بیمه‌نامه مهندسی تعهد می‌كند كه زیان‌های ناشی از طراحی، ساخت، نصب و نگهداری سازه‌ها و ماشین‌آلات را در چارچوب شرایط بیمه‌نامه جبران كند.

بیمه‌های مهندسی در دو مرحله ارائه می‌شوند.

الف) بیمه‌نامه‌های دوره ساخت (عملیات ساختمان و نصب) شامل:

1-بیمه تمام خطر پیمانكاران (Contractors All Risks (CAR

بیمه‌نامه تمام خطر پیمانكاران تمام طرح‌های عمرانی و ساختمانی را از تاریخ شروع تا زمان تحویل، در مقابل كلیه خطرهایی كه در اثر حادثه ایجاد شوند و همچنین به‌عنوان یك پوشش تكمیلی مسئولیت مدنی در مقابل اشخاص ثالث پوشش می‌دهد.

از جمله طرح‌هایی كه می‌توانند تحت پوشش این نوع بیمه‌نامه قرار گیرند :
طرح‌های مسكونی، تجاری و صنعتی، ساخت بیمارستان، هتل، تونل، پل، جاده، سد، تأسیسات آب‌رسانی، نیروگاه، تأسیسات بندری و عملیات عمرانی می‌باشند.

می‌توانید با Click روی Link زیر و تكمیل فرم مربوط تمایل خود را برای خرید این بیمه‌نامه از بیمه سامان اعلام فرمائید.
پیشنهاد بیمه تمام خطر

تماس با ما

2- بیمه تمام خطر نصب (Erection All Risks (EAR

بیمه‌نامه تمام خطر نصب طرح‌ها را از زمان شروع نصب تأسیسات و ماشین‌آلات تا پایان مراحل نصب و آزمایش خطرات احتمالی ناشی از حادثه و خطای عوامل اجرایی پوشش می‌دهد و هزینه جبران خسارت‌ها را می‌پردازد.

بیمه سامان، بیمه‌نامه تمام خطر نصب را برای كارخانه‌ها و واحدهای مختلف در همه رشته‌های صنعتی و تولیدی، نیروگاه‌ها، خطوط لوله انتقال نیرو، تأسیسات ذوب آهن و فولادسازی، راه‌‌آهن، خطوط نفت، گاز و پتروشیمی و پالایشگاه‌ها صادر و با این بیمه‌نامه از مجریان طرح‌ها حمایت می‌كند.


ب) بیمه‌نامه دوره بهره‌برداری، شامل :

1-بیمه شكست ماشین‌آلات

در این بیمه‌نامه، ماشین‌آلات و تأسیسات كارخانه‌ها در مقابل خسارتهای فیزیكی بیمه می‌شوند. این بیمه‌نامه بعد از پایان بیمه تمام خطر نصب و تحویل موقت، بیشتر كاربرد دارد.

2-بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانكاران

در این بیمه‌نامه، پیمانكاران پروژه‌های مختلف ماشین‌آلات و تجهیزات خود را شامل دستگاههای مكانیكی و الكترونیكی در مقابل خسارتهای فیزیكی ناگهانی مورد پوشش بیمه‌ای قرار می‌دهند.

3-بیمه ریسك سازه‌های تكمیل شده ساختمانی

در این بیمه‌نامه سازه‌های تكمیل شده مانند سدها، تونل‌ها، جاده‌ها، ساختمان‌ها و ... در حین بهره‌برداری تحت پوشش قرار می‌گیرند.

4-بیمه تجهیزات الكترونیكی

در این بیمه‌نامه تجهیزات الكترونیكی مختلف از قبیل رایانه، تجهیزات پزشكی، مخابراتی و ... تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 

بیمه سامان با ارائه انواع بیمه‌نامه‌های مهندسی مورد نیاز از سازندگان، پیمانكاران، بهره برداران و دیگر دست‌اندركاران طرح‌های ساخت، در مقابل خطرها پشتیبانی و با جبران خسارت‌های احتمالی به اجرای كامل طرح‌ها كمك می‌كند.